Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

Ankara Anlasmasi Yazi Dizisi -4-


ankara anlasmasi vizesi

ankara anlasmasi vizesi

Yazı dizisinin 4. bölümünde, sizlere Ankara Anlaşması sayesinde alabileceğiniz vizenin süresi hakkında bilgi vermek istiyorum .

Ankara Anlaşmasından faydalanarak yapacağınız başvurunuz sonrasında, eğer bu başvuru kabul edilirse ilk etapta 12 aylık bir vize almaya hak kazanırsınız. Bu süre zarfında başvurduğunuz alandaki işi yapmayı devam ettirmek zorundasınız. Başka bir alanda veya başka bir meslekte iş yapamazsınız. Ancak bu işe ek olarak iş ler de yapma hakkına sahipsiniz. Örneğin başka iş yerlerine ortak olabilir veya ek olarak başka iş alanlarında iş yapabilirsiniz.


Bu ilk 12 aylık süreçten sonra, yaptığınız iş veya sahip olduğunuz işyeri ile alakalı bulunduğunuz ülkenin, İçişleri Bakanlığınca istenecek belgeleri hazırlamanız ve tekrar vizenizin uzatılması için başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu belgeler çok önemli olup, o 12 aylık süreç içerisinde en düzgün şekilde tutulmalıdır. Bunlar; işiniz veya işyeriniz ile birlikte, size ait şahsi belgeleriniz olacaktır. Örneğin; Banka hesap detaylarınız, verdiğiniz vergilere ilişkin belgeler, kira sözleşmeniz, harcamalarınızın dökümleri, fatura ve makbuzlar, muhasebe kayıtlarınız vb. belgeler. Bu başvurunuzun olumlu bir sonuç alması halinde, vizeniz 3 yıl daha uzatılacaktır.
Bu ikinci uzatma devresi bittikten sonra, yani 4 yıllık süre doluktan sonra, yine aynı belgeleri toparlayarak yaşadığınız ülkenin vatandaşlık kuralları gereğince, eğer bu duruma hakkınız var ise vatandaşlık için başvurabilirsiniz
Eğer yapmış olduğunuz sürekli oturum başvurunuz kabul edilirse, artık vize sorununuz kalmayacak ve istediğiniz surece artık herhangi bir sınırlamaya tabi olmaksızın, o ülkede yaşayabileceksiniz ve o ülkenin vatandaşı olabilirsiniz. Bu süreden sonra istediğiniz iş alanında çalışma hakkına sahip olacaksınız ve hatta kendi iş yerinizi kapatıp, işçi olarak da başkasının yanında çalışmaya hak kazanırsınız. Yani bu durumdan sonra, o ülkenin vatandalşlarına sağlanan bütün haklardan sınırsız ve kısıtlamasız olarak siz de yararlanacaksınız.

Kaynak : http://www.afyonhaber.com/?sayfa_id=1&haber_id=6369&h_k_id=21

Reklamlar

Haziran 25, 2009 - Posted by | Ankara anlasmasi haberler | ,

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: