Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

Ankara Antlaşması vizesi ne basvurmak icin İngilizce bilmek zorunlu mu?


Hayır. İngilizce bilmeniz şart değil Ankara antlaşmasının Türk vatandaşlarına tanıdığı ayrıcalıklardan yararlanabilmek için.

Burada da dikkate alınması gereken yapacağınız işin İngilizce bilmenizi gerektirip gerektirmediğidir. Örneğin, müşteri kitleniz İngiltere`de su anda yasamakta olan ve Türkçe konuşan sayıları 300.000 e varan Türk toplumu ise doğal olarak İngilizce bilmenize gerek kalmayacaktır.

İngilizce bilmeniz şart olmamakla birlikte, yapmayı planladığınız is veya çalışmayı planladığınız alan içerişinde  hem işinizin yapısı hem de potansiyel müşterilerinizin kim olduğuna bağlı olmak üzere İngilizce bilmeniz işinizi yapabilmeniz ve dolayısıyla yapacağınız başvurunun basarili olması için gerekli olabilir. İngilizce bilmek Ankara antlaşmasına göre bir şart olmamakla birlikte yapacağınız işin niteliği İngilizce bilmenizi gerektirebilir ki başvurunuz incelenirken buna dikkat edileceğini unutmamanız gerekmektedir.

Ayrıca, İngiltere`de İngilizce bilmenizi gerektirmeyen bir is yapmak sertiyle çalışıp Ankara antlaşması hükümlerine göre bu ülkede kaldığınız süreç içerişinde İngilizce dil bilginizi geliştirmek üzere dil okullarına gidip dil eğitimi de görebilirsiniz. Böylece ilk aşamada hitap edemediğiniz ( İngilizce dil bilgisinden dolayı) müşteri kesiminize artık hedef alacak bir şekilde is potansiyelinizi yükseltebilirsiniz.

Haziran 28, 2009 - Posted by | Ankara Antlaşması Vizesi arsiv

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: