Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

Ankara Antlaşması vizesi ne basvurmak icin İngiltere’de geçmişte kaçak kalmış olmam önemli mi?


Hayır.  Geçmişte İngiltere göçmenlik yasa ve kurallarına aykırı bir şekilde İngiltere`de bulunmuş olmanız sizin başvurunuza etki etmeyecektir. Önemli olan yapılan başvuru, başvurunun niteliği ve inandırıcılığıdır. Başvuru önce göçmenlik yasası ihlalinin başvuruya etkisi söz konusu olmayacaktır.

Bunun tek bir istisnası geçmişte sahte evrak veya beyanlarla otoriteleri yanlış yönlendirmeye çalışmış olmaktır. Böyle bir şey söz konusu değil ise sadece İngiltere`de kacak kalmış olmak geçmişte, yapılan Ankara anlaşması başvurusunun reydi için bir gerekçe teşkil etmeyecektir.

İngiltere`ye vize ile girip vizesi bitikten sonar kacak şekilde ülkede kalmaya devam eden şahıslar için bu ülkede kacak kalıyor olmaları yapacakları başvurunun reddine gerekçe oluşturamayacaktır. Yapılan başvuru sanki başvuru sahibi hiç kacak kalmamış gibi incelenip karara bağlanacaktır. Bu durum bir dava konusu olmuş ( Savaş) ve dava sonuç vizesi bitmesine karsı ülkeyi terk etmeyen bir kinininde Ankara antlaşması hükümlerinden faydalanmak suretiyle ülkeyi terk etmek zorunda kalmaksızın faydalanabileceği Avrupa Adalet Mahkemesince de karara bağlanmıştır. Bu karar bağlayıcı olup İngiliz hükümeti ve içişleri bakanlığı bu kararı mahkemenin hükmü yönünde uygulamak zorundadır ve uygulamaktadır.

Reklamlar

Haziran 28, 2009 - Posted by | Ankara Antlaşması Vizesi arsiv

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: