Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

Ankara Antlaşması vizesinin süresi ne kadardır?


lk yapacağınız başvurunun basarili olması halinde 12 aylık bir vize verilecektir. Bu süreç içerişinde başvuruda belirttiğiniz işi yapmak zorundasınız. Ancak, bu işinize ek olarak başka işlerde yapabilir, serbest meslek sahibi olarak, ye da başka bir işyerinde  ortak olarak katılabilir veya satın alabilirsiniz.

12 aylık süreçten sonra yaptığınız is veya sahip olduğunuz işyeri ile alakalı İngiltere İçişleri Bakanlığınca istenecek belgeleri hazırlamanız ve tekrar vizenizin uzatılması için başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu belgeler işiniz veya işyeriniz ile birlikte sizine şahsi belgeleriniz olacaktır. Örneğin; Banka hesap detaylarınız, verdiğiniz vergilere ilişkin belgeler, kira sözleşmeniz, harcamalarınızın dökümleri, fatura ve makbuzlar, muhasebe kayıtlarınız vb. belgeler. Bu başvurunuzun sonucu olarak vizeniz 3 yıl daha uzatılacaktır.

Yukarıdaki ikinci uzatma devresi de bittikten sonra, yani 4 yılı doldurduktan sonra yine yukarıda sıralanan nitelikteki bilgi ve belgelerin sağlanması sonucu İngiltere`de sürekli oturum için başvuru yapma hakkiniz doğuyor.

Eğer İngiltere`de sürekli oturum için yapacağınız başvurunuz kabul edilirse, artık vize sorununuz kalmayacak ve istediğiniz surece artık herhangi bir sınırlamaya tabi olmaksızın kalabilecek olup, istediğiniz işi yapabilecek ve hatta kendi işinizi yapmak zorunda kalmaksızın herhangi bir işyerinde işçi statüsünde çalışabileceksiniz. Sizin İngiltere`deki kalışınızın ve yaşamınızın üzerindeki sure dahil her turlu sınırlama kalkmış olacaktır. İngiltere`de bireylere tanınan bütün sosyal haklardan ( devlet yardımları dahil) faydalanabileceksiniz.

Yukarıdaki şekilde sürekli oturumu aldıktan tam bir yıl sonra vatandaşlık için başvuru hakkiniz doğuyor. Bu halde vatandaşlık başvurusunda bulunabilir ve Britanya Pasaport unu alabilirsiniz.

Reklamlar

Haziran 28, 2009 - Posted by | Ankara Antlaşması Vizesi arsiv

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: