Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

Eğitim seviyesi önemli mi?


Hayır. Önemli olan yapmayı planladığınız isle ilgili nitelik ve kualifikasyonlara sahip olmanızdır. Ankara anlaşmasından yararlanmak için herhangi bir eğitim seviyesi şartı veya diploma zorunluluğu yok. Bir çok kurumdan değişik alanlarda  diploma sahibi olan şahısla başvurabileceği gibi okuma yazmasını bilmesi kaydıyla ilk okul mezunu olamam şahıslarda başvurabileceklerdir.

Diploma ve sertifikanın gerekeceği alanlar tamamen yapmayı planladığınız is ile ilgili. O is alanında faaliyet göstermek için bir diploma gereksinimi varsa o zaman diplomalarınızı veya sertifikalarınızı ibraz etmeniz gerekebildi. Ama bu tamamen yapacağınız ise bağlı. B ir doktorun tip diploması olmaksızın ve diğer gerekli görülen bir doktorun doktor olarak çalışabilmesi için, belgeler olmaksızın başvuru yapması veya yapacağı başvurunun başarılı olması düşünülemeyeceği gibi bir temizlikçinin de herhangi bir diploma sunması düşünülemez.

Dolayısıyla, diploma ve sertifikalar tamamen yapacağınız is türüne bağlı olarak gerekebilir ve bunun haricinde Ankara anlaşmasının öngördüğü asgari bir öğrenim seviyesi söz konusu değildir.

Buna rağmen, eğer İngiltere`de bir kafe veya restoran isletmek üzere çalışmak istiyorsanız hijyen sertifikası ve benzeri bir takım sertifikalarda istenebilir. Ancak bu sertifikalar ise baslarken İngiltere`de bu sertifikaları sağlayan kurumlardan temin edileceğinden başvuru sırasında bu tur belgelerin istenmesi söz konusu olmayacaktır.

Ancak, örneğin, bu ülkede bir restoran isletmek üzere kalmak istiyorsanız daha önce böyle bir is yaptığınızı belgelemeniz veya asçılık sertifikası vs gibi bu ise yönelik sertifikalarınızı bu işi bildiğinize dair ve bu planlarınızda ciddi olduğunuza dair referans olarak kullanabilir başvurunuzu daha inandırıcı kılabilirsiniz.

Yukarıda da belirtildiği üzere, profesyonel bir alanda faaliyet göstermek kaydıyla burada kalmak işiyorsanız tabi ki bu alanda faaliyet gösterebileceğinizi belirten, kanıtlayan sertifika ve diplomalarınızı ibraz etmeniz gerekebilecektir.

Sonuç olarak, temele bir eğitim seviyesi veya geçmiş tecrübe zorunluluğu yok. İlk okulu bitirmemişte olsanız, üniversite mezunu da olsanız, yılların tecrübesi de olsa hiç tecrübeniz olmasa da Ankara antlaşması hükümlerinde faydalanmak suretiyle İngiltere`de kalışınızı garanti altına alabilirsiniz. Eğitim seviyenizin veya tecrübenizin gerekliliği yapmayı planladığınız ise bağlı olarak gerekebilecektir sadece.

Haziran 28, 2009 - Posted by | Ankara Antlaşması Vizesi arsiv

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: