Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

İşyeri almak veya ortak olmak zorunda mıyım?


Hayır. İngiltere’de kendi işinizi yapmak suretiyle kalmanız işyeri satın almanız veya ortaklık yapmanız anlamına gelmiyor. Satın almak veya ortaklık sadece bir yolu bu antlaşmanın hükümlerinden yararlanmanın.

Serbest meslek sahibi olarak ta başvur yapabilirsiniz. Bir işyeriniz olması şart değil. İşyerinin gerekliliği tamamen işin niteliğine bağlı. Yapacağınız işi evinizden de yapmanız mümkün olabilir. Veya sunduğunuz servişlerinizi müşterilerinizi ayağına giderek ta yapıyor olabilirsiniz. Bu tamamen sizine işinizin niteliğine ve sizin ne yapmak istediğinize bağlı. Bir oto yıkayıcişi, bir berber, bir inşaatçı, oto tamircişi, tesisatçı, boyacı doktor, avukat, IT uzmanı özel ders veren bir öğretmen, dişçi, bayan kuaförü, temizlikçi, çocuk bakicişi pek ala herhangi bir işyerine gerek kalmaksızın servişlerini müşterilerine müşterilerinin ikametgahlarında sunabileceklerdir işlerinin gereği olarak. Hatta bazı is türleri için müşterinizin ikametgahına gitmeniz ve işlerinizi orada icra etmeniz zorunluda olabilir. Örneğin, bir çocuk bakıcişinın baktığı çocuğu kendi işyerine getirmesi söz konusu olmayacağı gibi bir boyacının kendi işyerini boyaması tabici beklenemez.

İste gerek yatığınız işin niteliği veya maddi veya diğer gerekçelerle sizin tercihiniz olarak işyeriniz olmaksızın ve işinizle ilgili evinizi ofişiniz olarak kullanmak ve is adresinizi evinizin adresi  olarak belirlemenizde hiç bir engel yoktur. İşyeri açmak tamamen işinizin niteliği ve sizin tercihleriniz ile alakalı olup böyle bir işyeri açma  zorunluluğu yoktur ve işyeriniz olmadığı gerekçesiyle de başvurunuzun reddi söz konusu değildir.

Reklamlar

Haziran 28, 2009 - Posted by | Ankara Antlaşması Vizesi arsiv

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: