Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

Ankara Anlaşması Basvurusunda Aranılan Sermaye Miktarı


Ankara Anlaşması Basvurusunda

Aranılan Sermaye Miktarı

Sermayenizin sizin yapmayı planladığınız işi kurmanıza ve süreç içerisinde işinizi yürütmenize yetecek kadar olması Ankara anlasması basvurunuzdaki en önemli kıstaslardan birisidir.

Sermaye yeterliliği tamamiyle yapmayı plandıgınız iş ile ilişkilidir . Sermaye yeterliğininin yanında isiniz kuruluncaya ve  işinizin sizi gecindirincegi zamana kadar ek bir mevduatın hesabınızda bulunması basvurunuzun daha ınandırıcı olmasını sağlayacaktır.

Örnek  : A kisisi serbest meslek sahibi  (self employed ) olarak marangozluk yapmak istemektedir . Kisi iş adresi olarak evini gostererek ,musterilerden gelen telefon ,email vb gibi taleplere cevap vermek uzere bir is planı olusturmak istemektedir

 İşiyle ilgili reklam yapmak uzere bir web sitesi kurmak , bolgesındekı evlere brosur dagıtmak ıstemektedır ve  ulasım için kendi aracını kullanmayı planlamaktadır .

 A kişisinin maragozluk işi icin harcama kalemleri şu şekilde olucaktır;

1.İşle ilgili kullanacagı alet edavatlar icin yapılan harcamalar
2.Ulaşım için kullanıcagı aracın degeri ve yıl icindeki giderleri
3. Reklam için yapacagı harcamalar
4. Telefon vb iletişim araçları için yapacagı harcamalar

(not : evinin garajını marangozhane olarak kullananan bu kisi ,toplamda ev icin odedıgı kıranın bır kısmını ıs yerı gıderı olarak gosterme hakkına sahiptir. )

Bu kapsamda kisinin işi kurmak için yapacagı harcamalar sermaye miktarını belirlemektedir.Yapılmak istenilen işin buyuklugune ,iş hacmine gore harcamalar artacak veya azalacaktır. Basvurunuzu degerlendiren memur tarafından bakılan temel oge işinizin sizi gecindirmeye yeterli olup olmadığı  ve karlı bir iş olup olmadıgıdır.

Basvuru sahibinin kanıtlaması gereken en onemlı oge isiyle ilgili yapacagı harcamaların farkında oldugu ve bu mıktara sahip oldugudur . Eger kabul edilebilir bir sermaye gosterilmişse gosterilen rakamın 500 veya 5000 olması onem arzetmemektedır.

Bilindiği uzere Ankara anlasması aşamalı bir vize turudur. 1 + 3 seklinde verilmekte , bir senenin sonunda hesaplarınız incelenerek 3 senelik vizeye hak kazanıp kazanmadıgınıza bakılarak vizeniz uzatılmaktadır.Gostermiş oldugunuz sermaye ile iş planınızda ongormus oldugunuz hedeflere ulasmanız cok onemlıdır . Sermaye mıktarınızı belirlerken olası butun harcamalarınızı hesaplamalı ve buna gore hareket etmelisiniz.

Haziran 30, 2009 - Posted by | Ankara anlasmasi sirket kurma |

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: