Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

ankara anlasmasi belgeler

Ankara anlaşması basvurusu için gerekli belgeler

Ankara anlaşması basvurusu için gerekli belgeler

Ankara anlaşması basvurusu için gerekli belgeler
Başvuru belgelerini kişisel belgeler , eğer şirket kurma yoluyla basvuru yapılıyorsa şirket kurulumuyla ilgili belgeler , veya işçi olarak basvuruluysa iş yeri ile belgeler olarak kategorize etmemiz mumkundur.

1.Kişisel belgeler
Geçmiş eğitim durumunuz ,geçmiş hayatınızla ilgili iş tecrubeleriniz gibi belgeleri basvurunuz sırasında sunmanız gerekmektedir .

2. Şirket kurulumuyla ilgili belgeler

Şirket kayıt belgeleri ,şirket banka hesapları ,business plan (iş planı) vb gibi basvurunuz sırasında hayati onem taşımaktadır

3. İş yeri ile ilgili belgeler

İşçi olarak basvuru yapıcaksanız işverenle ilgli ayrıntı bilgileri sumnanız geremektedir
Ankaravizesi.co.uk sitesinde konuyla ilgili belgelerin tam listesini bulmanız mumkundur .

Ankara Anlasmasi sirket kurarak

basvuru yontemi icin  genel evrak

listesi

Kira ödeyip. Ödemediğiniz ile ilgili belgeler

Eğer kira ödüyorsanız kontratınız ya da ev sahibin den mektup bu mektupla sizin hangi adreste kaldığınız ve ne kadar ücret ödediğiniz, buna elektrik-gaz ve suyun dahil olup olmadığı yazılmalı. Bu mektuba ev sahibinin adına gelen bir fatura ya da kontrat eklenmelidir.

Eğer kira ödemiyorsanız ev sahibinden mektup, bu mektupta sizin o adreste kaldığınız ve ücret odemediğiniz, buna elektrik-gaz ve suyunda dahil olduğu yazılmalıdir .  Bu mektuba ev sahibinin adına gelen bir fatura ya da kontrat eklenmelidir.

 • Council tax ödüyorsanız bunun belgesi.
 • Elektrik, gaz su parası ödüyorsanız bunların birer faturaları.
 • İngiltere’ye geldiğiniz tarihten itibaren nasıl geçindiğinizin izahı ve belgeleri.

Banka dekontlarınızı varsa buna giren çıkan paraların izahı:

1. Akrabalarınizin yanında ucret ödemeden kaldıysaniz akrabalarinizdan aldiginiz bir mektup.

Mektuba mektubu yazan şahsın banka dokumleri , kira kontratı, ya da evine gelen bir faturayida ekleyebilirsiniz

2. Çalışma hakkınız var ise ve calisarak geciminizi sagliyor iseniz  pay sliplerinizi ekleyebilirsiniz.

3. NASS’ dan yardım ya da devletten benefit aldıysaniz bunlarin belgeleri yazismalar vb

4. Türkiye’den para getirdiyseniz veya daha sonra size gonderilen bir para var ise ;

bunu ispatlayacak banka dekontu ya da parayı kim verdi ise bu şahıstan banka dokumu .

 • İşinizin reklâmını nasıl yapmayı düşünüyorsunuz, bunun açıklamasıyla ilgili somut belgeler. Verdiğiniz ya da işe başladınız ise vermeyi düşündüğünüz reklâmlar, hazırlığınız ya da hazırlatacağınız broşür, business kart, leaflet bununla ilgili fiyat teklifleri.
 • İsinizle ilgili piyasa araştırması yapdınız mı? Neden size ihtiyaç oldugunu dusunuyorsunuz ? Karlı olacağınızı neden düşünüyorsunuz?  Bu sorularin  aciklamasiyla ilgili somut belgeler hazirlamalisiniz  .Ornegin x caddesinde bir terzi dukkani acmayi dusunuyorsunuz .Dukkan acmak istediginiz cadde de sizden baska terzi varsa onun is hacmiyle ile ilgili bilgi toplamaniz mumkun ve/veya bu firmayi, eger yok ise bu bolgede size neden ihtiyac oldugunu bolge esnafindan veya orada yasayan insanlardan aldiginiz referans mektuplari veya potansiyel musteri mektuplari ile kanitlamaniz mumkun . Mevcut yada potansiyel müşterilerinizden sizden mal alacaklarına yada hizmetlerinizden yararlanicaklarina dair referans yazıları ,yakin zamanlarda alınmış olmalıdir
 • İşiniz size para kazandırıncaya kadar sizi geçindirecek paranız var mı? Bunun delilleri ile izahı ..Hic suphesiz kurmus oldugunuz isletme aktif olur olmaz para kazanmaya baslamayacaktir . Bu anlamda yapmis oldugunuz harcamalari bir muddet kendi cebinizden ,sirket hesabindan  para cekmeden karsilamak zorunda kalicaksiniz .bu surecte sizi gecindiricek kadar bir paranin hesabinizda gozukmesi gerekmektedir.

.

 • Business hesabınız varsa tüm banka statementılar yoksa bugüne kadar nasıl geçindiğinizi, işi kurmaya ve sizi geçindirmeye yetecek kadar paranız olduğunu delilleri ile ispat etmelisiniz. Paranın varlığını ve size ait olduğunu ispatlamalısınız. Hesabinizda para yoksa is kurmam durumunda akrabalarimdan veya arkadaslarimdan yardim alacagim demeniz yeterli olmayabilir.
 • İsiniz sezon ya da mevsim değişikliklerinden etkileniyor mu? Etkileniyor ise kazanç kaybınızı telafi için neler planladınız?
 • İşe gitmek icin aracınız yoksa nasıl seyahat etmeyi düşünüyorsunuz? Çalışma aletlerini vs nasıl taşıyacaksınız? Ornegin almayi dusundugunuz bir araba varsa onunla ilgili fiyat bilgisini belgerinize ekleyebilirsiniz . eger toplu tasima araclarini kullanicaksiniz aylik ortalama ulasim giderlerinizin ne olucagi ile ilgili tahmini bilgiyi evraklariniz arasina eklemeniz faydali olucaktir .
 • Yanınızda çalışanlar için “employer liability tax” ve sigorta primi Ödüyor musunuz? Yada odeyeceksiniz tahmini miktari .
 • Diploma ve sertifikalarınız ve bunların tercümesi
 • Food and Hygiene sertifikanız, varsa işyerinizin belediye tarafından denetlenmesi ile ilgili evraklar, lisans, İzin belgesi, ruhsat vs… yoksa almaniz icin gereken surec ve odeyeceginiz ortalama  masraf ile bilgiyi vermeniz mumkun .
 • Public liability insurance’ınız olduğuna dair belge. Her isletme icin zorunlu olan bu belgeyi vize verildilgi takdirde  alicaginizi  ve bunun icinde odemeniz gereken fiyat bilgisini delil olarak eklemeniz mumkun .
 • Limited şirket İseniz şirket evrakları. ortaklık ise partner antlaşmanız.
 • Yanınızda çalışan biri varsa bunlarla ilgili “employers liability insurance’ yaptırdığınıza ve yaptircaginiza dair belge.
 • Corparation tax, şirket vergisi, ödüyorsanız bunu ödediğinize dair evrak.
 • VAT oduyorsaniz bunun belgesi. Vergi ödedi iseniz Tax Return’lerinizin bir kopyası.
 • Banka kredisi aldı iseniz bunun evrakı ,veya alicaksiniz bununla ilgili yaptiginiz arastirma belgerini gosterebilirsiniz .(ornegin x miktar parayi y miktar  faizle 12 ay geri odemeli alicaksiniz . bu krediyi almaya uygun oldugunuz belirten yaziyi ve geri odeme ile ilgili kosullarin belgesini delil olarak sunmaniz mumkun )
 • Banka hesabınız varsa hesap açıldığından beri tüm banka hesap dokumleriniz . Eğer bu yoksa paranin kaynagini aciklamaniz daha zor olucaktir. Bu ülkede size ait ve is kurmanıza yetecek sizi geçindirecek paranızın olduğunu belgeleri ile ispatlamalısınız.
 • Aylık telefon, gıda. giyecek masraflarınız nelerdir, bunların fış ve faturaları (basvurmadan onceki son bir ayin faturalarini biriktirmeniz yeterli olucaktir )
 • İşyeri için kira odeyecekseniz kontratınız eger henuz kiralamadiysaniz, kiraladiginiz andaki masrafi ile bilgi .  Eğer kaldığınız yerin adresi olarak is adresinizi gösterdi iseniz ev sahibinin onayı ve bunun için ekstra para alınıp almayacağını içeren mektup yeterli olucaktir .
 • Sigorta primi, National Insurance, ödedi iseniz bunun belgesi.
Reklamlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: