Ankara vizesi hakkinda hersey

Just another WordPress.com weblog

Isci basvurusu

İngiltere’de aynı işverenin yanında kesintisiz olarak 12 ay çalışmış olan Türk Vatandaşları, ekonomik bir başka koşula bağlı olmaksızın, aynı işyerinde işçi vizesi ile çalışmaya devam edebilir.

Bu vizeye kimler başvurabilir?
İngiltere’de öğrenci veya Au Pair vizesi ile bulunan ve son 12 ayında aynı işverende (aupairler için son 12 ay aynı aile yanında) çalışmış olan Türk Vatandaşları bu vizeye başvuru yapabilir.

Bu vize ile neler yapabilirsiniz?

Au Pair iseniz:
– Son 12 ay aynı aile yanında çalıştığınızı ispatlamanız koşuluyla, ailenizin yanında 1 yıl daha çalışmanıza izin veren “Çalışma Vizesi” alabilirsiniz.
– Birinci yıl sonunda, aynı aile yanında çalışmaya devam etmeniz koşuluyla, vizenizi dördüncü yılınıza kadar birer yıl süreyle uzatabilirsiniz.
– Üçüncü yıl sonunda, farklı bir aile yanında çalışabilirsiniz.
– Dördüncü yıl sonunda, herhangi bir iş dalında ve herhangi bir işveren yanında çalışmak için, vizenizi birer yıl olmak üzere istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Reklamlar

1 Yorum »

  1. Merhabalar ben 2008 mart ayında ankara anlasmasına ressam olarak londradayken başvurmustum.2006 yılında ingiltereye au pair olarak gitmiştim herşey güzeldi ama 2008 yılında anlaşmaya başvurduktan bir kaç ay sonra başvuru talebim geri çevrildi gerekçesi ise 2 sebep üzerine kuruluydu: 1.si türkiyeden 200 bin sterlin getirmemem di. 2. ise başvuruda tarih olarak 1 ay önce yazmış olması yani işe 2008 mart ayında degilde şubat ayında işe başlamısım gibi bir rakamın yanlıs yazılması sonucu kaçak çalıştığım ve izinsiz çalıştığım kanısına vardılar ve geri çevirdiler bende 2008 ekim ayında mecburi olarak geri dönüş yaptım . sizce ne yapmalıyım?tesekkürler

    Yorum tarafından Erhan kader | Temmuz 1, 2009 | Cevapla


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: